Kültür Sanat Kart

SIKÇA
SORULAN
SORULAR

Nasıl başvuracağım?

İKSV Kültür Sanat Kart için başvurular sadece web sitesi üzerinden (kultursanatkart.iksv.org) yapılır. 8 Ocak’ta 14.00’te başlayacak başvuru süreci 28 Ocak 2018 saat 17.00’de sona erer. Siteye girdiğinizde HEMEN BAŞVUR butonuna tıklayarak formu açabilirsiniz. Başvurmak için önce karşınıza çıkan soruya doğru yanıt vermeniz sonra da formda yer alan bilgileri doğru olarak doldurmanız yeterli. Soruyu doğru yanıtlayabilmek için dilediğiniz kadar hakkınız var.

Yalnızca İstanbul’dan mı başvurabiliyorum?

Hayır, eğer YÖK’e bağlı bir üniversitede öğrenciyseniz, İKSV Kültür Sanat Kart’a Türkiye’nin her yerinden başvurabilmeniz mümkün. Ancak İKSV etkinliklerinin büyük çoğunluğunun İstanbul’da gerçekleştiğini hatırlatırız. İKSV’nin İstanbul dışında düzenlediği Filmekimi gösterimleri ve özel etkinlikler hakkında yıl içinde iksv.org internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Başvurmak için kaç yaşında olmalıyım?

Çekiliş kuralları uyarınca başvurduğunuz tarihte 18 yaşınıza basmış ve 25 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor. Örneğin, eğer 24 Ocak 1992 gününde doğduysanız en geç 23 Ocak 2018 gününde başvurmanız durumunda başvurunuz geçerli sayılır. Aynı şekilde başka bir örnek olarak eğer 10 Ocak 2000 gününde doğduysanız başvurunuz ancak 10 Ocak 2018’den sonra yapmanız durumunda geçerli sayılacaktır. Yapılan başvuruların doğum günü ve başvuru tarihine göre inceleneceğini ve başvuru yaptığınız gündeki yaşınızın 18-25 arası olmaması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını önemle hatırlatırız.

Bilgilerimi doldurarak gönder butonuna bastım ancak bana bir e-posta ulaşmadı, ne yapmalıyım?

kultursanatkart@iksv.org adresine bir e-posta yollayarak veya 0216 556 98 57 numaralı İKSV Kültür Sanat Kart çağrı merkezinden bize durumu aktarırsanız hemen konuyla ilgilenebiliriz.

Kazandığıma dair bir e-posta aldım, kartımı nasıl ve ne zaman teslim alabileceğim?

Tebrikler! 2-17 Şubat 2018 tarihleri arasında Salon İKSV (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul) fuaye alanına gelerek kartınızı teslim alabilirsiniz. Kartınızı teslim almak için yanınızda kazandığınızı size bildiren e-posta ile birlikte öğrenci kimliğinizin ve kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş güncel ve geçerli fotoğraflı kimlik belgenizin bulunması gerekiyor. Fuaye alanına geldiğinizde bilgileriniz kontrol edilecek ve başvuru koşullarını karşıladığınız, kimlik belgelerinizle başvuru sırasında doldurduğunuz bilgilerin birbiriyle aynı olduğu teyit edildikten sonra kartınız size teslim edilecek.

Yedekte olduğuma dair bir e-posta aldım, şimdi ne olacak?

1.000 kişilik asil listeden kartını çeşitli nedenlerle almayanlar olması durumunda sırayla yedek listeden öğrencilere kartı almaya hak kazandıklarına dair bilgilendirme yapılacak. Yedek listede olan öğrencilere 18 Şubat’ta kart almaya hak kazanıp kazanmadığıyla ilgili yeni bir e-posta yollanacak.

İKSV Kültür Sanat Kart’ı nasıl kullanacağım?

Kartınızı 31 Aralık 2018 tarihine kadar İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde bilet almak için kullanabilirsiniz. Kartınızı İKSV ana gişede, etkinlik günü mekânlarda kurulan gişelerde veya Biletix satış kanallarında kullanabilirsiniz. Etkinlik alanına gelirken kartınızı ve kartın size ait olduğunu gösteren kimliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Kartınız İKSV’nin düzenlemediği etkinliklerde kullanılamaz, kartla başka bir mal ya da hizmet alınamaz. Kartın içindeki bakiye nakde çevrilemez.

Karttaki 250 TL’yi tek seferde mi kullanmam gerekiyor?

Karttaki bakiyeyi dilerseniz tek seferde tek bilet almak için kullanabilirsiniz. Tercih ederseniz 250 TL’nizle birden çok etkinliğe bilet alabilirsiniz.

Kartınızda, almak istediğiniz bilet bedelinden daha az bakiye bulunması durumunda kalan miktarı nakit ya da kredi kartınızla ödeyerek tamamlayabilirsiniz. Kartınızla her etkinlik için iki bilet alabilirsiniz. Ancak biletlerin geçerli olabilmesi için, biletlerin birini kendiniz kullandığınızı teyit edecek şekilde etkinlik girişinde kimliğinizi göstermeniz ve aldığınız ikinci biletin sahibinin de öğrenci olması gerekecektir.

Kartımla arkadaşıma da bilet alabilir miyim?

Evet, 2018 yılında İKSV Kültür Sanat Kart’ınızın bakiyesiyle, biri kendinize, diğeri de yine öğrenci olan bir arkadaşınıza olmak şartıyla, her etkinlikte iki (2) bilet alabilirsiniz. Ancak biletlerin geçerli olabilmesi için, etkinlik girişinde kimliğinizi göstermeniz ve iki biletten birini sizin kullandığınızı teyit etmeniz gerekecektir. Kart bakiyesi kullanılarak yapılacak bilet alımlarında her biletin üzerine adınız ve soyadınız yazılacaktır. Girişte biletinizle birlikte kimliğinizi de göstermeniz gerekir ve kimliğinizle iki biletten birinin üzerindeki ad aynı olmazsa biletiniz iptal edilir.

Önümüzdeki yıl tekrar başvurabilir miyim?

Evet, İKSV Kültür Sanat Kart kazananlar, her yıl yeniden başvurabiliyor.

İKSV Kültür Sanat Kart'ı kazandım, arkadaşım ya da ailemden birine hediye edebilir miyim?

Hayır, İKSV Kültür Sanat Kart kişiye özeldir ve yalnızca başvuru sahibi tarafından kullanılabilir.

İKSV Kültür Sanat Kart ile bir etkinlik için birden fazla bilet satın alabilir miyim?

İKSV Kültür Sanat Kart bakiyenizle her etkinlikte en fazla iki (2) bilet alabilirsiniz. Ancak biletler kullanılırken biletlerden en az birini sizin kullandığınızı, ikinci bileti de arkadaşınız için aldığınızı ve arkadaşınızın da öğrenci olduğunu teyit etmeniz gerekecektir. Etkinlik girişinde bilet üzerinde yazılacak ad ve soyadı, bir kimlik belgesi istenerek teyit edilecek.

İKSV Kültür Sanat Kart ile bir etkinliğe öğrenci bileti dışındaki kategorilerden bilet satın alabilir miyim?

Evet, bakiyenizden tutarı düşecek şekilde tüm etkinlikler için öğrenci bileti dışındaki kategorilerden de bilet alabilirsiniz.

İndirimli seanslarda da kartımı kullanabilecek miyim?

İKSV Kültür Sanat Kart ile indirimli seanslardan bilet alabilirsiniz. Ancak kartınızı başka bir indirim veya avantaj kurgusundan yararlanmak için kullanamazsınız; örneğin, biletinizi İKSV Kültür Sanat Kart ile aldıysanız, İstanbul Film Festivali’nde öğrenciler için sağlanan indirimden yararlanabilir ancak Vodafone 1+1 kampanyasından veya Lale Kart indiriminden faydalanamazsınız.

2017-2018 öğretim yılında son sınıf öğrencisiyim, 2018 Haziran'da mezun olacağım, yine de başvurabilir miyim?

Evet, kartınızı teslim aldığınız dönemde üniversite öğrenciliğinizin devam etmesi yeterli.

Kıbrıs’ta üniversite öğrencisiyim, başvurabilir miyim?

Hayır, çekiliş kuralları uyarınca İKSV Kültür Sanat Kart çekilişine ancak Türkiye sınırlarında, YÖK’e kayıtlı bir üniversitede öğrenciliği devam eden üniversiteliler başvurabilmektedir.

Kartta bakiyemin kalması ve bir sonraki sene de karta hak kazanmam durumunda, eski kartımdaki bakiye yeni kartıma aktarılabilir mi?

Hayır, bu yıl teslim edilen İKSV Kültür Sanat Kart’ların içindeki bakiyeler 31 Aralık 2018 tarihinden sonra geçersiz olacaktır.

Bilgi Al
E Bülten