Kültür Sanat Kart

SIKÇA
SORULAN
SORULAR

Nasıl başvuracağım?

İKSV Kültür Sanat Kart için başvurular sadece web sitesi üzerinden (binuniversiteliaraniyor.com) yapılır. 23 Ocak’ta sabah 10.00’da başlayacak başvuru süreci 11 Şubat saat 17.00’de sona erer. Siteye girdiğinizde HEMEN BAŞVUR butonuna tıklayarak formu açabilirsiniz. Başvurmak için önce karşınıza çıkan soruya doğru yanıt vermeniz sonra da formda yer alan bilgileri doğru olarak doldurmanız yeterli. Soruyu doğru yanıtlayabilmek için dilediğiniz kadar hakkınız var.

Yalnızca İstanbul’dan mı başvurabiliyorum?

Hayır, İKSV Kültür Sanat Kart’a Türkiye’nin her yerinden başvurabilmeniz mümkün. Ancak teslim tarihlerinde İstanbul’a gelip kartınızı bizzat almanız gerektiğini ve etkinliklerin çoğunun İstanbul’da gerçekleştiğini hatırlatırız.

Başvurmak için kaç yaşında olmalıyım?

Çekiliş kuralları uyarınca başvurduğunuz tarihte 18 yaşınıza basmış ve 25 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor. Örneğin, eğer 24 Ocak 1991 gününde doğduysanız sadece 23 Ocak 2017 gününde başvurmanız durumunda başvurunuz geçerli sayılır. Aynı şekilde başka bir örnek olarak eğer 10 Şubat 1999 gününde doğduysanız başvurunuz ancak 10 Şubat 2017 veya 11 Şubat 2017 gününde yapmanız durumunda geçerli sayılacaktır. Yapılan başvuruların doğum günü ve başvuru tarihine göre inceleneceğini ve başvuru yaptığınız gündeki yaşınızın 18-25 arası olmaması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını önemle hatırlatırız.

Bilgilerimi doldurarak gönder butonuna bastım ancak bana bir e-posta ulaşmadı, ne yapmalıyım?

kultursanatkart@iksv.org adresine bir e-posta yollayarak veya 0216 556 98 57 numaralı İKSV Kültür Sanat Kart çağrı merkezinden bize durumu aktarırsanız hemen konuyla ilgilenebiliriz.

Kazandığıma dair bir e-posta aldım, kartımı nasıl ve ne zaman teslim alabileceğim?

Tebrikler! 21 Şubat - 7 Mart 2017 tarihleri arasında Salon İKSV (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul) fuaye alanına gelerek kartınızı teslim alabilirsiniz. Kartınızı teslim almak için yanınızda kazandığınızı size bildiren e-posta ile birlikte öğrenci kimliğinizin ve kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş güncel ve geçerli fotoğraflı kimlik belgenizin bulunması gerekiyor. Fuaye alanına geldiğinizde bilgileriniz kontrol edilecek ve başvuru koşullarını karşıladığınız, kimlik belgelerinizle başvuru sırasında doldurduğunuz bilgilerin birbiriyle aynı olduğu teyit edildikten sonra kartınız size teslim edilecek.

Yedekte olduğuma dair bir e-posta aldım, şimdi ne olacak?

1.000 kişilik asil listeden kartını çeşitli nedenlerle almayanlar olması durumunda sırayla yedek listeden öğrencilere kartı almaya hak kazandıklarına dair bilgilendirme yapılacak. Yedek listede olan öğrencilere 22 Mart 2017 tarihine kadar kart almaya hak kazanıp kazanmadığıyla ilgili yeni bir e-posta yollanacak.

İKSV Kültür Sanat Kart’ı nasıl kullanacağım?

Kartınızı 2017 sonuna kadar İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde bilet almak için kullanabilirsiniz. Kartınızı İKSV ana gişede, etkinlik günü mekânlarda kurulan gişelerde veya Biletix satış kanallarında kullanabilirsiniz. Etkinlik alanına gelirken kartınızı ve kartın size ait olduğunu gösteren kimliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Kartınız İKSV’nin düzenlemediği etkinliklerde kullanılamaz, kartla başka bir mal ya da hizmet alınamaz. Kartın içindeki bakiye nakde çevrilemez.

Karttaki 250 TL’yi tek seferde mi kullanmam gerekiyor?

Karttaki bakiyeyi dilerseniz tek seferde tek bilet almak için kullanabilirsiniz. Tercih ederseniz 250 TL’nizle birden çok etkinliğe bilet alabilirsiniz.

Kartınızda almak istediğiniz bilet bedelinden daha az bakiye bulunması durumunda kalan miktarı nakit ya da kredi kartınızla ödeyerek tamamlayabilirsiniz. Kartınızla her etkinlik için bir bilet alabilirsiniz.

Kartımla arkadaşıma da bilet alabilir miyim?

Hayır, İKSV Kültür Sanat Kart kesinlikle kişiye özeldir. Kart bakiyesi kullanılarak yapılacak bilet alımlarında biletin üzerine adınız ve soyadınız da yazılacaktır. Girişte biletinizle birlikte kimliğinizi de göstermeniz gerekir ve kimliğinizle bilet üzerindeki ad aynı olmazsa biletiniz iptal edilir.

Önümüzdeki yıl tekrar başvurabilir miyim?

Evet, 2017 İKSV Kültür Sanat Kart kazananları önümüzdeki yıllarda da yeniden başvurabilecek.

İKSV Kültür Sanat Kart'ı kazandım, arkadaşım ya da ailemden birine hediye edebilir miyim?

Hayır, İKSV Kültür Sanat Kart kişiye özeldir ve yalnızca başvuru sahibi tarafından kullanılabilir.

İKSV Kültür Sanat Kart ile bir etkinlik için birden fazla bilet satın alabilir miyim?

İKSV Kültür Sanat Kart ile her etkinlik için yalnızca bir bilet alabilir ve bu bileti yalnızca siz kullanabilirsiniz. Etkinlik girişinde bilet üzerinde yazılacak ad ve soyadı, bir kimlik belgesi istenerek teyit edilecek.

İKSV Kültür Sanat Kart ile bir etkinliğe öğrenci bileti dışındaki kategorilerden bilet satın alabilir miyim?

Evet, bakiyenizden tutarı düşecek şekilde tüm etkinlikler için öğrenci bileti dışındaki kategorilerden de bilet alabilirsiniz.

İndirimli seanslarda da kartımı kullanabilecek miyim?

İKSV Kültür Sanat Kart ile indirimli seanslardan bilet alabilirsiniz. Ancak kartınızı başka bir indirim veya avantaj kurgusundan yararlanmak için kullanamazsınız; örneğin, biletinizi İKSV Kültür Sanat Kart ile aldıysanız Vodafone 1+1 kampanyasından veya Lale Kart indiriminden faydalanamazsınız.

2016-2017 öğretim yılında son sınıf öğrencisiyim, 2017 Haziran'da mezun olacağım, yine de başvurabilir miyim?

Evet, kartınızı teslim aldığınız dönemde üniversite öğrenciliğinizin devam etmesi yeterli.

Kartta bakiyemin kalması ve bir sonraki sene de karta hak kazanmam durumunda, eski kartımdaki bakiye yeni kartıma aktarılabilir mi?

Hayır, bu yıl teslim edilen İKSV Kültür Sanat Kart’ların içindeki bakiyeler 31 Aralık 2017 tarihinden sonra geçersiz olacaktır.

Bilgi Al
E Bülten