Kültür Sanat Kart

SIKÇA
SORULAN
SORULAR

Nasıl başvuracağım?

İKSV Kültür Sanat Kart için başvurular sadece web sitesi üzerinden (kultursanatkart.iksv.org) yapılır. 7 Ocak 2019 saat 14.00’te başlayacak başvuru süreci 20 Ocak 2019 saat 17.00’de sona erer. Siteye girdiğinizde HEMEN BAŞVUR butonuna tıklayarak formu açabilirsiniz. Başvurmak için önce karşınıza çıkan beş soruya doğru yanıt vermeniz, sonra da formda yer alan bilgileri doğru olarak doldurmanız yeterli. Soruları doğru yanıtlayabilmek için dilediğiniz kadar hakkınız var.

Yalnızca İstanbul’dan mı başvurabiliyorum?

Hayır, eğer YÖK’e bağlı bir üniversitede öğrenciyseniz, İKSV Kültür Sanat Kart’a Türkiye’nin her yerinden başvurabilmeniz mümkün. Ancak İKSV etkinliklerinin büyük çoğunluğunun İstanbul’da gerçekleştiğini hatırlatırız. İKSV’nin İstanbul dışında düzenlediği Filmekimi gösterimleri ve özel etkinlikler hakkında yıl içinde iksv.org internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Başvurmak için kaç yaşında olmalıyım?

Çekiliş kuralları uyarınca başvurduğunuz tarihte 18 yaşınıza basmış ve 25 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor. Örneğin, eğer 19 Ocak 1993 gününde doğduysanız en geç 18 Ocak 2019 gününde başvurmanız durumunda başvurunuz geçerli sayılır. Aynı şekilde başka bir örnek olarak eğer 10 Ocak 2001 gününde doğduysanız başvurunuz ancak 10 Ocak 2019’dan sonra yapmanız durumunda geçerli sayılacaktır. Yapılan başvuruların doğum günü ve başvuru tarihine göre inceleneceğini ve başvuru yaptığınız gündeki yaşınızın 18-25 arası olmaması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını önemle hatırlatırız.

Bilgilerimi doldurarak gönder butonuna bastım ancak bana bir e-posta ulaşmadı, ne yapmalıyım?

kultursanatkart@iksv.org adresine bir e-posta yollayarak veya (216) 556 98 57 numaralı İKSV Kültür Sanat Kart çağrı merkezinden bize durumu aktarırsanız hemen konuyla ilgilenebiliriz.

Kazandığıma dair bir e-posta aldım, kartımı nasıl ve ne zaman teslim alabileceğim?

Tebrikler! Kartınızı İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da aşağıda görebileceğiniz tarihlerde ve adreslerden teslim alabilirsiniz. Kartınızı İstanbul dışındaki dağıtım noktalarından teslim almak istiyorsanız talebinizi kultursanatkart@iksv.org adresine en geç 7 Şubat’a kadar bildirmeniz gerekmektedir. Kartınız, İstanbul dışında istediğiniz dağıtım noktasına ancak talepte bulunduğunuz takdirde gönderilecek, 7 Şubat’tan sonra talepte bulunsanız dahi kartınızı İstanbul’dan teslim almanız gerekecektir. Kartınızı teslim almak için bu e-postanın çıkışıyla birlikte güncel ve geçerli öğrenci kimliğinizi ve kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş fotoğraflı kimlik belgenizi göstererek başvuru sırasında verdiğiniz bilgileri onaylatmalısınız.

Belirtilen tarihler arasında kartınızı teslim almaya gelmemeniz, fotoğraflı kimlik belgenizin veya öğrenci kimliğinizin eksik veya geçersiz olması, başvuru sırasında 18-25 yaş arasında veya üniversite öğrencisi olmadığınızın belirlenmesi ya da belgelerinizin başvurunuzla eşleşmemesi durumunda kartı alma hakkınızı kaybedeceğinizi hatırlatırız.

KARTINIZI İSTANBUL’DAN TESLİM ALACAKSANIZ
Tarihler: 28 Ocak – 11 Şubat
Yer: Salon İKSV fuaye alanı (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi, No: 5, Şişhane, Beyoğlu)
Gün ve saatler: Haftanın her günü, 10.00–17.00

KARTINIZI ANKARA’DAN TESLİM ALACAKSANIZ *
Tarihler: 30 Ocak – 11 Şubat
Yer: Biletix Ankara Genel Müdürlüğü (Dr. Mediha Eldem Sok. No:71/7
Kocatepe, Ankara) Gün ve saatler: Hafta içi her gün, 10.00-17.00

KARTINIZI İZMİR’DEN TESLİM ALACAKSANIZ *
Tarihler: 30 Ocak – 11 Şubat
Yer: Biletix İzmir Genel Müdürlüğü (1378 SOKAK NO: 4 Kat.6 Daire 601 Kordon İş Hanı, Alsancak, İzmir)
Gün ve saatler: Hafta içi her gün, 10.00-17.00

KARTINIZI ANTALYA’DAN TESLİM ALACAKSANIZ *
Tarihler: 30 Ocak – 11 Şubat
Yer: Biletix Antalya Genel Müdürlüğü (Demirci Kara Mah. Burhanettin Onat Cad. Murat Zeybek Apt. A Blok No: 93 / 11 88018 Antalya)
Gün ve saatler: Hafta içi her gün, 10.00-17.00

*İKSV Kültür Sanat Kart’ınızı İstanbul dışındaki hangi şehirden teslim alacağınızı 7 Şubat’a kadar kultursanatkart@iksv.org adresine bildirmeniz gerekmektedir.

DAĞITIM NOKTASI BULUNAN BİR ŞEHİRDE YAŞAMIYORSANIZ *
Eğer İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya dışında eğitim görüyorsanız, kartınızı teslim almak için dağıtım noktalarına yapacağınız şehirlerarası seyahatlerin 50 ilâ 150 TL arasındaki masrafı İKSV tarafından karşılanacaktır. Bu tutar, yolculuk ettiğiniz şehirler arasındaki mesafeye göre hesaplanır. Kartınızı İstanbul’a gelerek alacaksanız kart teslimatı esnasında yolculuk biletinizi göstererek yol yardımınızı nakit olarak temin edebilirsiniz. Eğer yolculuğunuzu İstanbul dışındaki bir dağıtım noktasına doğru yaptıysanız yol yardımından yararlanmak için İKSV Kültür Sanat Kart'ınızı ve yolculuk biletinizi aynı kare içinde tarayarak IBAN numaranız ile birlikte kultursanatkart@iksv.org adresine e-posta göndermelisiniz. E-postanız İKSV’ye ulaştıktan sonra bir ay içerisinde ödemeniz banka hesabınıza yatırılacaktır.

Yedekte olduğuma dair bir e-posta aldım, şimdi ne olacak?

2.000 kişilik asil listeden kartını çeşitli nedenlerle almayanlar olması durumunda sırayla yedek listeden öğrencilere kartı almaya hak kazandıklarına dair bilgilendirme yapılacak. Yedek listede olan öğrencilere 12 Şubat’ta kart almaya hak kazanıp kazanmadığıyla ilgili yeni bir e-posta yollanacak.

İKSV Kültür Sanat Kart’ı nasıl kullanacağım?

Kartınızı 31 Aralık 2019 tarihine kadar İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde bilet almak için kullanabilirsiniz. Kartınızı İKSV ana gişede, etkinlik günü mekânlarda kurulan gişelerde veya Biletix satış kanallarında kullanabilirsiniz. Etkinlik alanına gelirken kartınızı ve kartın size ait olduğunu gösteren kimliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Kartınız İKSV’nin düzenlemediği etkinliklerde kullanılamaz, kartla başka bir mal ya da hizmet alınamaz. Kartın içindeki bakiye nakde çevrilemez.

Karttaki 250 TL’yi tek seferde mi kullanmam gerekiyor?

Karttaki bakiyeyi dilerseniz tek seferde tek bilet almak için kullanabilirsiniz. Tercih ederseniz 250 TL’nizle birden çok etkinliğe bilet alabilirsiniz.

Kartınızda, almak istediğiniz bilet bedelinden daha az bakiye bulunması durumunda kalan miktarı nakit ya da kredi kartınızla ödeyerek tamamlayabilirsiniz. Kartınızla her etkinlik için iki bilet alabilirsiniz. Ancak biletlerin geçerli olabilmesi için, etkinlik girişinde kimliğinizi göstermeniz gerekecektir.

Kartımla arkadaşıma da bilet alabilir miyim?

Evet, 2018 yılında İKSV Kültür Sanat Kart’ınızla her etkinlik için iki (2) bilet alabilirsiniz. Ancak biletlerin geçerli olabilmesi için, etkinlik girişinde kimliğinizi göstermeniz ve iki biletten birini sizin kullandığınızı teyit etmeniz gerekecektir. Kart bakiyesi kullanılarak yapılacak bilet alımlarında her biletin üzerine adınız ve soyadınız yazılacaktır. Girişte biletinizle birlikte kimliğinizi de göstermeniz gerekir ve kimliğinizle iki biletten birinin üzerindeki ad aynı olmazsa biletiniz iptal edilir.

Önümüzdeki yıl tekrar başvurabilir miyim?

Evet, İKSV Kültür Sanat Kart kazananlar, her yıl yeniden başvurabiliyor.

İKSV Kültür Sanat Kart'ı kazandım, arkadaşım ya da ailemden birine hediye edebilir miyim?

Hayır, İKSV Kültür Sanat Kart kişiye özeldir ve yalnızca başvuru sahibi tarafından kullanılabilir.

İKSV Kültür Sanat Kart ile bir etkinlik için birden fazla bilet satın alabilir miyim?

İKSV Kültür Sanat Kart ile her etkinlik için en fazla iki (2) bilet alabilirsiniz. Ancak biletler kullanılırken biletlerden en az birini sizin kullandığınızı, ikinci bileti de arkadaşınız için aldığınızı teyit etmeniz gerekecektir. Etkinlik girişinde bilet üzerinde yazılacak ad ve soyadı, bir kimlik belgesi istenerek teyit edilecek.

İKSV Kültür Sanat Kart ile bir etkinliğe öğrenci bileti dışındaki kategorilerden bilet satın alabilir miyim?

Evet, bakiyenizden tutarı düşecek şekilde tüm etkinlikler için öğrenci bileti dışındaki kategorilerden de bilet alabilirsiniz.

İndirimli seanslarda da kartımı kullanabilecek miyim?

İKSV Kültür Sanat Kart ile indirimli seanslardan bilet alabilirsiniz. Ancak kartınızı başka bir indirim veya avantaj kurgusundan yararlanmak için kullanamazsınız; örneğin, biletinizi İKSV Kültür Sanat Kart ile aldıysanız, İstanbul Film Festivali’nde öğrenciler için sağlanan indirimden yararlanabilir ancak Vodafone 1+1 kampanyasından veya Lale Kart indiriminden faydalanamazsınız.

2018-2019 öğretim yılında son sınıf öğrencisiyim, 2019 Haziran'da mezun olacağım, yine de başvurabilir miyim?

Evet, kartınızı teslim aldığınız dönemde üniversite öğrenciliğinizin devam etmesi yeterli.

Kıbrıs’ta üniversite öğrencisiyim, başvurabilir miyim?

Hayır, çekiliş kuralları uyarınca İKSV Kültür Sanat Kart çekilişine ancak Türkiye sınırlarında, YÖK’e kayıtlı bir üniversitede öğrenciliği devam eden üniversiteliler başvurabilmektedir.

Kartta bakiyemin kalması ve bir sonraki sene de karta hak kazanmam durumunda, eski kartımdaki bakiye yeni kartıma aktarılabilir mi?

Hayır, bu yıl teslim edilen İKSV Kültür Sanat Kart’ların içindeki bakiyeler 31 Aralık 2019 tarihinden sonra geçersiz olacaktır.

E Bülten